Adalet Bakanlığı mülakat skandalıyla ilgili belgeler açığa çıktı

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nda yaşanan mülakat skandalını belgelerle ortaya çıkardı. Öztürkmen'in sunduğu belgelere göre, 19 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilen sınavda yüksek puan alan adayların mülakatta başarısız olduğu tespit edildi.

Yayınlanma:
Adalet Bakanlığı mülakat skandalıyla ilgili belgeler açığa çıktı

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nda yaşanan mülakat skandalı, CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen tarafından belgelerle ortaya kondu. Öztürkmen'in ANKA Haber Ajansı'na sunduğu belgelere göre, 19 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilen sınavda, yüksek puan alan adayların mülakatta başarısız olduğu belirlendi.

Öztürkmen, bu durumu sert bir şekilde eleştirerek, adaletin nerede olduğunu sorguladı. Özellikle, yazılı sınavda yüksek puan alan adayların mülakatta başarısız sayılmasının haksızlık olduğunu vurguladı. Belgelere göre, yazılı sınavda başarılı olan adayların mülakatta elenmesiyle ilgili çarpıcı örnekler verdi.

İdari işler müdürlüğü pozisyonu için 91 puan alan bir adayın mülakatta elenmesi gibi durumlar öne çıkarken, il birincisi olan adayların dahi mülakatta düşük puanlar alarak elenmeleri dikkat çekti. Öztürkmen, bu uygulamanın Türkiye'nin birçok ilinde yaşandığını ve adalet duygusunu zedelediğini ifade etti.

Sınavda başarılı olan adayların yaşadığı mağduriyetleri aktaran Öztürkmen, adaletin yerini bulması gerektiğini vurguladı. Yüksek puan alan adayların, mülakatta elenerek düşük puan alan adayların yerine atanmasının vicdanları sızlattığını belirtti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.