Meteoroloji ve Bakanlık Uyardı: Sıcaklıklar 15 Derece Artacak

Meteoroloji son verilerine göre ülkemizde sıcaklıkların mevsim normallerinin 10-15 derece üzerine çıkacağı belirtildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da vatandaşları bu yüksek sıcaklıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yayınlanma:
Meteoroloji ve Bakanlık Uyardı: Sıcaklıklar 15 Derece Artacak

Meteoroloji'den gelen son veriler ışığında, ülkemizde artacağı değerlendirilen sıcaklıkların bazı kesimlerde mevsim normallerinin 10-15 derece üzerine çıkacağı bildirildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da gün içinde o saatlere dikkat çekti. İşte detaylar..

Bundan sonraki süreçtehava sıcaklıkları da artmaya devam edecek.

MEVSİM NORMALLERİNDEN FAZLA OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen bilfilendirmeye göre, yurdun büyük bir ksımında mevsim normallerinin üzerinde ilerleyen hava sıcaklıklarının yükselişini sürdüreceğii ve haftanın tamamında Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 6 derece, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise 10 ila 15 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

BAKANLIK O SAATLER İÇİN UYARIDA BULUNDU

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da Meteoroloji Genel Müdürlüğünü'nün hava tahmin değerlendirmesi ışığında haftanın tamamında sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde olacağını duyurdu.

Söçz konusu yazıda, meteorolojik veriler doğrultusunda özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ve yaşlıların başta olmak üzere tüm vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ila 16 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamaları dile getirildi.

TOZ TAŞINIMI TEHLİKESİ

Meteoroloji, Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı olacağı değerlendirildiğinden meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.