Merve Dizdar'a Bir Eleştiride Tamer Karadağlı'dan geldi.

Cannes film festivalinde, kazandığı ödül sonrası yaptığı konuşma ile medyada eleştirilere maruz kalan Merve Dizdar'a bir eleştiride ünlü oyuncu Tamer Karadağlı'dan geldi. Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı Merve Dizdar'ın konuşmasındaki ifadelere dikkat çekti. Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan, bu ülkenin devlet kanalında popülerite yakalayan, izleyicilerin beğenisini kazanıp, bu işten iyi kazanç elde eden birinin ilk fırsatta ülkesini şikayet etmesi bana doğru gelmiyor dedi.

Yayınlanma:
Merve Dizdar'a Bir Eleştiride Tamer Karadağlı'dan geldi.

Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi "Kuru Otlar Üstüne"deki rolüyle Cannes Film Festivali'nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Bu ödülün sahibi olan ilk Türk kadın olan Merve Dizdar'ın konuşmasındaki ifadelerine Tamer Karadağlı tepki gösterdi.

Önce başarılı oyuncuyu tebrik eden Karadağlı, ardından 'Amaaa...' diye başlayarak bir dizi eleştiride bulundu. Karadağlı'nın Instagram'da yaptığı paylaşım şöyle: "Merve Dizdar'ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı.

Amaaa...konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransanın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kızkardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa'da alıyor) Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri?

Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT'de yayınlanan dizisi. Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp, para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini, ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor...

Ama yiğidi öldür, hakkını yeme... Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum..."

20230530-tamer-karadaglidan-merve-dizdar-yorumu-ulkesini-ilk-firsatta-sikayet-etmesi-424729-9206134968f024d12576-1.jpeg

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.