TFF 'de Şok!! Başkan Özdemir'in İstifası Konuşuluyor

Nihar Özdemir İstifa Ediyor.

Yayınlanma:
TFF 'de Şok!! Başkan Özdemir'in İstifası Konuşuluyor

TFF'de Nihat Özdemir Şoku yaşanıyor. TFF başkanı Nihat Özdemir federasyonun aldığı çelişkili kararlardan dolayı istifa edebileceği öne sürüldü.

Nihat Özdemir Geçtiğimiz yıl federasyon başkanı Yıldırım Demirören'in federasyonu bırakmasından sonra genel kurulda seçilip başkan olmuştu.

TFF başkanı Nihat Özdemir Görevi bırakrısa yerine Başakşehirsporun başarılı başkanı Göksel Gümüşdağ'ın seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Nihat Özdemir Kimdir ?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950'de aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olarak Diyarbakır'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini burada tamamladı. 1967 senesinde Ankara'ya gelerek üniversiteye başladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisi'nden makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra yakın arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte asistan olarak aynı okulda çalışmaya başladı. Sonrasında arkadaşıyla beraber Ege Üniversitesi'ne giderek endüstri bölümünde master yaptı. Bu dönemde iki arkadaş Limak Holding'in temellerini attı.

Nihat Özdemir, Limak Holding'in Sezai Bacaksız ile kurucu ortağıdır. 1976 senesinde LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuş; Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının baraj, sulama tesisleri, boru hatları, arıtma tesisleri, yollar ve fabrika işlerini zamanından önce tamamlayarak artan bir yoğunlukla yeni işlerin yapımını üstlenmiştir. LİMAK'ın faaliyet alanını yalnızca inşaat taahhüdü ile sınırlamamış, yetişmiş insan gücünü, enerji, turizm, çimento ve gıda sektörlerine de taşımıştır.

Nihat Özdemir, 90'lı senelerde Ankara sanayi odası meclis başkanlığı vazifesinde bulundu. 1995-1996 seneleri arasında Ali Şen ile birlikte Fenerbahçe yönetimine girdi. 2000 senesinden itibaren de Aziz Yıldırım ile birlikte çalışmaya başladı. Yıllarca Fenerbahçe'de Asbaşkanlık ve 2. Başkanlık görevlerini sürdürdü.

Geçtiğimiz yıl federasyon başkanı Yıldırım Demirören'in istifa etmesinden sonra Federasyon Başkanlığına seçildi.

Halen LİMAK Holding'in Onursal Başkanı olan Nihat Özdemir aynı zamanda Türkiye Müteahhitler Birliği'nin başkanlığını da yapmış olan Özdemir, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nın hissedarıdır. Nihat Özdemir, Gülseren Özdemir ile evlidir. Batuhan Özdemir isminde oğlu ve Ebru Özdemir isminde bir kızı vardır.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.