Marshall’dan (MRSHL), Temettü Açıklaması

Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. (MRSHL), 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararını güncelledi ve bu yıl temettü dağıtmama kararı aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu.

Yayınlanma:
Marshall’dan (MRSHL), Temettü Açıklaması

7 Mayıs 2024 tarihinde Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. (MRSHL) tarafından yapılan açıklamada, önceki gün hatalı şekilde işaretlenen "Kar payı dağıtım kararı" seçeneğinin düzeltilerek kaldırıldığı belirtildi. Şirket, 6 Mayıs'ta yapılan yanlış duyuru sonrası, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Fon Kurulu tarafından onaylanan bir kar dağıtımı olmadığını ve 2023 yılı için temettü dağıtmama kararı alındığını kamuoyuna açıkladı. Bu durum, şirketin mali politikalarında ve yatırımcı beklentilerinde önemli bir değişikliği işaret ediyor.

Açıklamada 6 mayıs günü yapılan açıklamada Sehven “Kar payı dağıtım kararı genel kurul yetkisine sahip Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Fon Kurulu tarafından onaylanmıştır.” seçeneği işaretlenerek duyuru yapıldığından, bu seçenek kaldırıldığı belirtildi. şirket bu yıl temettü dağıtmama kararı almıştı.

Şirketimizin 06.05.2024 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında;

Şirketimizin 1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2023 hesap dönemine ait, Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayınlanan TMS/TFRS’ye uygun olarak hazırlanan ve BDO DENET DENETİM ve DANIŞMANLIK A.Ş. tarafından bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolarına göre 145.623.127 TL zarar olduğundan kâr payı dağıtılmamasına ve bu hususun Şirketimizin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Pay sahipleri ve Kamunun bilgisine sunarız.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.