Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer'den Doları Olanlara Önemli Uyarı! Dolar 40 TL Olacak Sakın Satmayın

Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer tarafından doları olan yatırımcılara önemli bir uyarı yapıldı. Selçuk Geçer doların 40 TL seviyesine yükseleceğini iddia etti.

Yayınlanma:
Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer'den Doları Olanlara Önemli Uyarı! Dolar 40 TL Olacak Sakın Satmayın

Dolar hakkında konuşan ünlü ekonomist dolarda yaşanan gelişmenin devam ederek öne alınamaz bir şekilde ilerleyeceğini tahmin ettiğini belirti. Selçuk Geçer tarafından yapılan tahminlere göre dolar aşırı yükselebilir ve 40 TL bandına kadar yükselebilir.

Türkiye piyasalarındaki reel sektör dolar kuru için 28 TL üzerinde olduğunu belirten ve ihracat yapan iş insanlarının bu dolar kurunun tabelaya yansımaması nedeniyle şikayetçi olduğunu belirten Selçuk Geçer aynı zamanda bu durumun doların yaşadığı yükselişin piyasalara ve birçok sektöre olumsuz yansımalara yol açtığını belirtti. Eninde sonunda bu yükselişin tabelaya yansıyacağını belirten Selçuk Geçer bu nedenle dolara yatırım yapan kişilerin satış yapmamasını ve ellerinde tuttukları dolara sahip çıkarak beklemesini söyledi. Aynı zamanda seçim sonrasında dolarda görülen yükselişin süreceğini de belirten Selçuk Geçer yatırımcılara panik satışları yapmamalarını tavsiye etti.

Dalgalanmalar Sizi Şaşırtmasın Sakın Elinizdeki Doları Satmayın

Selçuk Geçer yapmış olduğu açıklamada döviz piyasasında yaşanan dalgalanmaların yatırımcıları şaşırtmaması gerektiğini ve panik yaparak ellerindeki dolarları satmamaları gerektiğini özellikle vurguladı. Dalgalanmalar nedeniyle bazı yatırımcıların panik yaparak ellerindeki doları hemen elden çıkarmayı istediğini ve bunun yanlış olduğunu belirten Selçuk Geçer döviz konusunda uzun vadeli yatırım stratejileri yapılması gerektiğini belirtti. Bunu başaran yatırımcıların uzun vadede dolar yatırımları nedeniyle büyük kazançlar elde edeceğini belirten ünlü ekonomist seçim sonrasını işaret etti.

Dolar kurunun uzun süre aynı seviyede kalmasının ardından kısa süre önce yükselişe doğru hareketlenmeler başlamıştı. Sürekli dalgalanmaların olduğu döviz piyasasında uzun vadede dolar kurunun daha da yükselmesi bekleniyor. Bu konuda açıklamalarıyla dikkat çeken Selçuk Geçer dolara yatırım yapanların mutlaka doları ellerinde tutmaları gerektiğini ifade ediyor. Selçuk Geçer tarafından yapılan tahminlere göre dolar kuru yükselişini sürdürecek ve seçim sonrasında aşırı bir şekilde yükselerek 36 TL ile 40 TL seviyesine kadar çıkacak..

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.