Vestel Beyaz Eşya'ya(VESBE) SPK'dan onay çıktı

Vestel Beyaz Eşya Şirketi, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Adayı SPK Onayı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı. Şirketin Yönetim Kurulu'nda 2018'den beri görev yapan Ayşegül İldeniz'in mesleki tecrübe ve deneyimine vurgu yapıldı.

Yayınlanma:
Vestel Beyaz Eşya'ya(VESBE) SPK'dan onay çıktı

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESBE), Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimle, Bağımsız Yönetim Kurulu Üye Adayı için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alındığını duyurdu.

vestel-2048x885.webp

Açıklamada Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Yönetim Kurulu’nda 2018’den bu yana bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olan Sayın Ayşegül İldeniz’in, mesleki tecrübe ve deneyimi ile Şirketin yazılım ve yapay zeka çözümleri konusunda gelişme ve büyüme hedefine bizzat verdiği destek ve devam eden çalışmalarına kattığı inovasyon, teknoloji ve gelecek vizyonu gözetildiğinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.3.6 numaralı maddesinin (g) bendinde yer alan bağımsızlık şartından 1 yıla kadar geçici bir süre ile sınırlı olmak üzere muaf tutularak 29 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Şirket tarafından tekrar bağımsız üye aday adayı olarak gösterilebilmesine ilişkin SPK’ya yapılan başvurunun onaylandığı, ayrıca, dahil olunan 1. Grup kapsamında Şirket Yönetim Kurulu tarafından aday adaylıkları bildirilen Sayın Adnan Yıldırım ve Sayın Emin Ataç için de Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgi yazısı ile olumsuz görüş bildirilmediği belirtildi.

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Yönetim Kurulu’nda 2018’den bu yana bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olan Sayın Ayşegül İldeniz’in, mesleki tecrübe ve deneyimi ile Şirketin yazılım ve yapay zeka çözümleri konusunda gelişme ve büyüme hedefine bizzat verdiği destek ve devam eden çalışmalarına kattığı inovasyon, teknoloji ve gelecek vizyonu gözetildiğinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.3.6 numaralı maddesinin (g) bendinde yer alan bağımsızlık şartından 1 yıla kadar geçici bir süre ile sınırlı olmak üzere muaf tutularak 29 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Şirketimizce tekrar bağımsız üye aday adayı olarak gösterilebilmesine ilişkin SPK’ya yaptığımız başvuru olumlu karşılanmıştır. Ayrıca, dahil olduğumuz 1. Grup kapsamında Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından aday adaylıkları bildirilen Sayın Adnan Yıldırım ve Sayın Emin Ataç için de Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgi yazısı ile olumsuz görüş bildirilmemiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.